16 облгазів, включно із Закарпатським, були викриті на оборудках у мільярди гривень

СБУ та Бюро економічної безпеки ліквідували схему привласнення блакитного палива у промислових обсягах із газотранспортної системи НАК «Нафтогаз України». Про це повідомляє преслужба СБ України.

Топменеджмент 16 регіональних газових підприємств у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях, причетний до організації оборудки.

«На папері» посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але насправді не отримували його від них. Натомість вони несанкціоновано відбірали блакитне паливо, яке знаходилося у газотранспортній системі і належало державі.

Лише у 2021 році такі дії нанесли державі збитків на майже 3,5 млрд грн

За другою частиною схеми, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу. Ці кошти «перераховувалися» підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь.

При цьому облгази продовжували використовувати запаси державної газотранспортної системи і тим самим збільшували свою заборгованість перед Нафтогазом. Цю штучну заборгованість організатори схеми намагались «списати» за рахунок бюджетних коштів.

Правоохоронці викрили оборудку та заблокували її реалізацію. Наразі в офісах облгазів тривають обшуки.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*