Активісти демонтували в Ужгороді пам’ятну плиту возз’єднання України та росії (ВІДЕО)

Фото: Сергій Гудак

Кам’яна плита, яка знаходилась у Боздоському парку міста Ужгород, була закладена радянською владою разом із парком ще у 1954 році на честь «300-річчя возз’єднання України з Росією».

Напередодні викладачі-історики Ужгородського національного університету ініціювали демонтаж плити, закликавши небайдужих приєднатись. Загалом у заході взяло участь 10 людей.

Плиту облили червоною фарбою, яка символізує кров українців, пролиту у цьогорічній війні, вручну розкопали плити навколо памятника та згодом знесли його.

Історик Іван Логай розповів, що демонтовують, бо зараз плита не має цінності: “Якщо в той момент ми могли заплатити якимись своїми стереотипами, якимись своїми внутрішніми помилковими переконаннями, то зараз ми заплатили кров’ю, ми заплатили нашими містами, тому ми повинні вже попрощатися з цим міфом про “ми ж браття”, про якісь братські народи, і запам’ятати, що з цими “лаптєногими жертвами снохачества” у нас немає нічого спільного, вони нам не браття. Теперішні часи це яскраво показали”.

“Червона фарба символізує кров пролиту на фоні цього міфу, тому що кров пролита і ця вся “спецоперація” Путіна та війна, розпочата ще у 2014 році, саме прийшла на основі цих міфів, які були марковані такими постаментами, такими плитами. Ці міфи якраз і призвели до цієї крові, тому ми вирішили так символічно показати, що вони всі побудовані на крові. Возз’єднання і так далі — це не більше, ніж міф. Росія це доводить своїми агресивними діями, руйнуючи наші міста та вбиваючи наших мешканців тощо», — розповів учасник акції Станіслав Данко.

Фото: Сергій Гудак
Фото: Сергій Гудак

1 Trackback / Pingback

  1. В Ужгороді знесли ще один пам'ятник возз'єднанню України та росії - Закарпаття 24 - новини Закарпаття: політика, економіка, кримінал спо

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*