Дерусифікація по-ужгородськи: музичну школа позбавили імені Чайковського

В Ужгороді перейменували музичну школу імені Петра Чайковського. Таке рішення на прохання трудового колективу школи ухвалила міська рада.

Тепер школа, вперше за час свого існування, носитиме назву — “Ужгородська музична школа №1”. Як розповіли на сторінці навчального закладу, ім’я російського композитора йому присвоїли ще у 1945 році. Мовляв, тоді, у часи СРСР, іншого варіанту не було.

“Тоді, у 1945 році, першій відкритій в Закарпатті музичній школі присвоєно було ім’я геніального російського композитора.. Не українського, не польського, не угорського- а саме російського…Так було треба!”, — написали працівники школи.

Члени трудового колективу зізналися, що не одразу дійшли згоди у цьому питанні, адже розмови про перейменування точилися з першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну. Втім, одним з вирішальних факторів стало те, що ні у Словаччині, ні в Угорщині, ні в Румунії, жодна мистецька школа не носить ім’я закордонного діяча.

“П.І.Чайковский — дійсно геніальний композитор, але вважаємо, що мистецька школа найзахіднішого обласного центру України має носити ім’я українського генія! А їх тільки в нашій школі вчилося і працювало достатньо! Щоб зараз поспіхом нікого не образити, вирішили лишити просто констатацію факту- №1! Адже ми дійсно були першим мистецьким закладом Закарпаття!”, — розповіли у школі.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*