Держпродспоживслужба Закарпаття повідомила про ще один продукт, небезпечний для вживання

Цього разу виявлено шкідливий для здоров’я вміст афлатоксинів у завезеному з Єгипту арахісі. Про це інформують у Держпродспоживслужбі Закарпатської області.

Цю інформацію надіслали у повідомленні системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів RASFF від 19 січня 2023 року № 2022.3810-fup 3.

У ньому зазначається про виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів (В1 та сумарної кількості В1, В2, G1 і G2) в арахісі в шкарлупі, що експортувався з Єгипту (експортер: ASM FOR CONSULTING AND EXPORT AGRICULTURAL PRODUCTS, Egypt) через Польщу (імпортер: ATLANTA POLAND S.A., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ЛАСОЩІ ЮКРЕЙН», вул. Височана, 13-Г, м. Городенка, Івано-Франківська обл., 78100).

Якщо ви побачите даний товар в обігу, одразу необхідно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області:

  • вул. Минайська, 39 а, м. Ужгород, Закарпатська область, 88015, тел.: (0312) 64-71-79)

Оператори ринку повинні негайно вилучати та/або відкликати харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини.

Довідково: (Aфлатоксини — продукти життєдіяльності грибів роду Aspergillus. Ці смертельно небезпечні мікотоксини стійкі до теплової обробки і не чутливі до органічних розчинників. В даний час сімейство афлатоксинів включає чотири основних представника — афлатоксини В1, В2, G1, G2 і ще більше 10 сполук, що є похідними або метаболітами основної групи — М1, М2, В2А, G2a, GM1, Р1, Q1 і інші. Найнебезпечнішим і поширеним афлатоксином є афлатоксин B1. Афлатоксин В1 є гепатотропним отрутою і першочергово вражає печінку.)

Нагадаємо, що Держпродспоживслужба вже повідомляла про виявлення шкідливого для здоров’я печива.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*