Деякі працюють і на Закарпатті:кому з бюджету заплатили сотні мільярдів на дороги.

В Україні левову частку рекордного бюджету на будівництво та ремонт доріг у 2021-му розподілили між кількома компаніями. До них потрапили компанії “Автострада” Максима Шкіля, “Автомагістраль-Південь” Олександра Бойка та “Онур конструкцій інтернешнл” Онура Четінджевіза.

Як пише видання “Слово і справа”,найбільше від “Укравтодору” 2021-го отримала компанія “Автострада” – 17,9% (46,6 млрд грн). 16,8%, дісталося компанії “Автомагістраль-Південь” – 43,9 млрд. грн. “Онур конструкцій інтернешнл” – 26,1 млрд грн, тобто 10%.“Автострада”

Підприємство належить бізнесменові Максиму Шкілю. Згідно з даними YouControl, у 2021-му компанія отримала з бюджету 56,3 млрд грн (у тому числі і від “Укравтодору”. При цьому у 2020-му ця цифра була на рівні 8,4 млрд грн, а у 2019-му – всього 2,2 млрд. Перше держзамовлення “Автострада” отримала у 2017 р. Тоді Служба автомобільних доріг у Вінницькій області закупила у них послуги на загальну суму 346,1 млн грн.

Як писало видання “Наші гроші”, деякі замовлення “Автострада” не виконувала: знаходила підрядника, забирала собі 7%, а решту платила тим, хто виконуватиме замовлення. Максим Шкіль був помічником нардепа від Партії регіонів Миколи Демянка.“Автомагістраль-Південь”Компанія за загальним обсягом держзакупівель випередила “Автостраду”. Проте від “Укравтодору” “Автомагістраль-Південь” отримала 43,9 млрд. грн. За даними YouControl, загалом із бюджету їм заплатили 62,5 млрд грн. Для порівняння, 2017-го ця цифра була на рівні 7,4 млрд грн. Видання “Наші гроші” з’ясувало, що “Автомагістраль-Південь” нібито закуповувала будматеріали, послуги ремонту та оренди техніки за завищеними цінами у фірм із ознаками фіктивності. У судовій ухвалі зокрема згадується ТОВ “Медан”, у якого “Автомагістраль-Південь” закупила бетонну суміш на 834,65 млн гривень за цінами майже на 40% вищими за ринкові.

За версією слідства, це дозволило підряднику привласнити понад 300 млн гривень на один із тендерів. Власник компанії – одесит Олександр Бойко.

“Онур конструкцій інтернешнл”

Компанія належить громадянинові Туреччини Онуру Четінджевізу. 2021-го вони отримали з бюджету України 39,4 млрд грн (з них 26,1 млрд – від “Укравтодору”). Нагадаємо, як писав OBOZREVATEL, у 2020-му генеральному координатору “Онур Груп” Емре Караахметоглу вручили підозру про вчинення корупційного правопорушення. Бізнесмена та пов’язані з ним компанії з групи “Онур” підозрюють у масштабних корупційних схехах під час проведення тендерів на ремонт доріг. Компанія потрапляла в цілу низку скандалів. Наприклад, у 2017-му Нацполіція запідозрила “Онур” у неякісному ремонті проспекту Перемоги та ще цілої низки магістралей у Києві.

Джерело.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*