Дмитрій Сидор заперечує звинувачення у розпалюванні релігійної ненависті на Закарпатті

Настоятель Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору Дмитрій Сидор повідомив, що складу злочину, про який йдеться у врученій підозрі правоохоронцями, у його проповідях немає. По це він сказав у коментарі Суспільному.

За словами священника, словами своєї проповіді він завжди закликав до миру, до єдності православних християн.

“Наші проповіді завжди були направлені тільки до православних християн. Ми ніколи не зверталися до ПЦУ, чи до прибічників ПЦУ. Наша проповідь була тільки для своїх. Оскільки ми виходили в інтернет, то ми не мали можливості заборонити комусь слухати їх. Оскільки мої проповіді адресовані до православних канонічної церкви, інші або не мусять слухати, або можуть мовчки забути. Але жалітися, що я кажу своїм православним несолідно”, — каже настоятель храму.

За його словами, його проповіді направлені, щоб одноразово зупинити беззаконні дії у захваті храмів, побиття православних людей, жінок, дітей, священників.

“Це все відбувається з мовчазної згоди влади та потакання силових структур”, — розповів Сидор. Ми, православні священники, стоїмо на захисті канонічної Православної Церкви. А в Закарпатській області вона не московска, а Кирило—Мефодіївська, 1150-ти літня. Ні до Москви, ні до других великих церков немає. Ми маємо своє православ’я. Вони (правоохоронці, — ред.) відкрили кримінальну справу на пустому місті. Складу злочину в моїх проповідях немає”, — додав настоятель храму.

16 березня у СБУ повідомили, що стосовно настоятеля Хресто-Воздвиженського кафедрального собору в Ужгороді, який причетний до розпалювання релігійної ненависті зібрано доказову базу.

Задокументовано понад 7 епізодів приниження Дмитром Сидором релігійних почуттів прихильників інших конфесій. В тому числі у грудні минулого року він неодноразово публічно ображав релігійні почуття українців, які виявили бажання святкувати Різдво 25 грудня.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

1 коментар

  1. Треба шукати і ще якісь додаткові порушення. Як правило,такі “діячі” (окрім прелюбодійства) сильно залежать від фінансових чинників які треба знайти і перекрити. Також систематично перевіряти комуналку, пожарну безпеку,санітарний стан на території Храму, торгівлю в лавках, правомірність надання можливих інших послуг і т.п. Паства йому сильно не поможе а якщо є меценати то перевірити і їх. Хлопці! вчіться працювати і внесіть додаткові заходи до плану ОРЗ. Бажано “попрацювати” і з адвокатами…

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*