Дві світлини із Закарпаття увійшли у ТОП-10 конкурсу “Вікі любить пам’ятки”: які фото виграли

Світлини Ужгородського кафедрального собору, яка була зроблена з повітря та світлина церкви святої Параскеви у селі Олександрівка увійшли до десятки найкращих світлин конкурсу “Вікі любить пам’ятки” за 2021 рік.

Вони представлятимуть Україну на міжнародному рівні та змагатимуться зі світлинами з інших країн.

Переможцем номінації «Найкраща фотографія Закарпатської області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» стало аерофото Ужгородського кафедрального собору Катерини Поліщук.

Ужгородський кафедральний собор є головним греко-католицьким храмом Ужгорода і резиденцією мукачівських єпископів. Пам’ятка архітектури національного значення.За практикою в соборі хоронили єпископів, останнє поховання відбулося в листопаді 1947 року після вбивства єпископа (блаженного) Теодора Ромжі. Після цього радянська влада оголосила про ліквідацію єпархії і передала майно російській православній церкві, в тому числі — Собор. Після відновлення Незалежності України храм повернули греко-католицькій єпархії.

Ще одне фото набрало велику кількість балів, щоб отримати шанс представити Україну на міжнародному етапі.

Робота Андрія Мозолі зображує церкву святої Параскеви у селі Олександрівка.

Церква святої Параскеви у селі Олександрівка за зовнішнім виглядом храм схожий на храми мармароської готики. Церква двозрубна, тридільна, з видимим нахилом стін до середини. В олександрівському храмі можна побачити багаті, найкраще збережені настінні розписи, виконані у 1779 році майстром Стефаном Теребельським і малювання народних майстрів. У 2002 році частковою реставрацією храму займався Львівський інститут археології, та через відсутність фінансування проєкт призупинили. Одна з перлин Закарпаття в катастрофічному стані, іде поступовий занепад і саморуйнація.

Мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.

Список пам’яток Закарпатської області налічує всього 750 об’єктів, 555 із них уже представлені світлинами у Вікісховищі. Цього року учасники завантажили 358 фотографій 72 пам’яток (з них світлини 7 об’єктів було завантажено вперше), за перемогу в номінації змагались 13 авторів. А за увесь час проведення конкурсу — 264 учасники.

Для довідки:

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, метою якого є зібрати світлини для ілюстрування статей у Вікіпедії, Вікімандрах та інших вікіпроєктах. Конкурс проходить щорічно у понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією «Вікімедіа Україна». У 2021 році в Україні проходив удесяте. 

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*