Фото ужгородця Михайла Дороговича про закарпатський етнос здобули премії у Нью-Йорку і Токіо

Колекція фотографій «Культурний етнос Закарпаття» здобула срібні нагороди на конкурсах New York International Photography Awards та Tokyo International Foto Awards. Автор цієї колекції — ужгородець Михайло Дорогович.

На світлинах зображені люди у костюмах та інтер’єрах з унікальної колекції Закарпатського музею архітектури та побуту в Ужгороді. Вони представляють самобутність та характер жителів нашого регіону кінця 19-початку 20 століття.

«На той час це були найбідніші громадяни Австро-Угорщини. Але, незважаючи на це, жителі Закарпаття, а це різні етнічні групи: українці (лемки, драки, гуцули, доляни), угорці, румуни, словаки, німці (шваби), євреї — усі вони змогли успадкувати надзвичайні багатства. Воно збереглося в народному побуті, одязі та тканинах, гончарному посуді. Це візерунки та орнаменти, форма та дизайн, багатство колориту і широкий спектр його призначення», — йдеться на сайті конкурсу.

Михайло Дорогович каже, що хотів передати на світлинах красу та духовне багатство закарпатців, працю майстрів, побут, гордість та колорит, який зникає, але ще живе.

«На цій території, обмеженій Карпатськими горами та гірською Тисою, суворим кліматом, проживали різні етнічні групи Закарпаття, але вони зуміли мирно співіснувати протягом століть, а також зберегти свою самобутність та самобутність і передати її наступним поколінням. Сьогодні цю красу можна побачити у нащадків тих людей, які також живуть, працюють і творять на Закарпатті».

Окрім фотожурналістики, Михайло також відомий як автор документального кіно і як соло-альпініст та фахівець з гірського соло-трекінгу. Фотографував Карпати, Крим, Кавказ, Альпи, Алтай, Камчатку, Памір та Тянь-Шань.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*