Голова Закарпатської ОВА проінспектував родовище солі

Віктор Микита відвідав інженерний майданчик Тереблянського соляного родовища. Про це інформують у Закарпатській ОВА.

Через те, що цей проєкт має державне значення, він перебуває під особливим контролем керівництва країни. Тут у межах інвестиційної угоди з ТОВ «КАТІОН ІНВЕСТ» триває розробка родовища солі.

Зараз проводять інженерні роботи з облаштування шахти. Ґрунт виявився нестійким, тому прийнято рішення розробляти прохід відкритим способом до стійкої породи. Це збільшує терміни виконання робіт і необхідність встановлення залізобетонної конструкції для облаштування ділянки тунелю.

На майданчику працює велика кількість техніки та фахівців.

“Поспілкувалися з керівниками на ділянці. За попередніми підрахунками цього року ми отримаємо першу технічну сіль, яка може бути використана для утримання доріг у зимовий період. У перспективі родовище зможе забезпечити 100% потреби України в технічній солі, що є критично важливим, враховуючи колосальне зростання ринкової ціни на цей продукт. Зараз потреба країни в технічній солі становить до 450 тисяч тонн на сезон.” — зазначив Віктор Микита.

Через бойові дії на Донеччині зупинилося держпідприємство «Артемсіль». Воно закривало потреби України в солі. Саме тому для виконання окремих спеціальних завдань, серед яких і забезпечення продовольчої безпеки країни, залучили Закарпаття, котре має відповідні ресурси та потенціал.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*