Імперські замашки Орбана: угорський прем’єр одягнув шарф із зображенням “Великої Угорщини”, у складі якої є Закарпаття

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відвідав футбольний матч між збірними Угорщини та Греції в Будапешті. За лаштунками урядовець зустрівся з футболістом Балажем Джуджаком. У цей момент на Орбані був одягнутий шарф із зображенням карти “Великої Угорщини”. Відповідні кадри Орбан опублікував у на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про карту Угорщини, до якої приєднані: Закарпатська область України, Австрія, Словаччина, Румунія, Хорватії, а також регіони Сербії. Ці території належали Королівству Угорщина до кінця Першої світової війни.

У МЗС Румунії у відповідь на такий інцидент передали послу Угорщини у Бухаресті “тверде несхвалення” вчинку Орбана і заявили, що це розбігається з продемонстрованою Угорщиною раніше політикою відкритості і співпраці. А румунський депутат Європарламенту Алін Мітуца заявив, що через такі речі лідери Євросоюзу повинні покарати та ізолювати Орбана.

“Це ще один безвідповідальний крок Віктора Орбана, який з’явився з шарфом із картою Великої Угорщини. Це ревізіоністський жест, який ставить Орбана поруч із Путіним, який також мріє змінити кордони. Лідери ЄС повинні накласти на нього санкції та ізолювати в Європейській раді”, — написав Мітуца у Twitter.

UPD: Віктор Орбан вже відреагував на скандал. На його думку, футбол поза політикою.

“Футбол — це не політика. Давайте не вбачати те, чого немає. Збірна Угорщини — команда всіх угорців, де б вони не жили!”, — написав прем’єр-міністр Угорщини на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, що терміном “Велика Угорщина” позначають землі, які раніше входили до Угорського Королівства і які країна втратила згідно з Тріанонським договором 4 червня 1920 року. Договір був підписаний між державами-переможцями у Першій світовій війні та Угорщиною, яка програла війну.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*