Кар’єр у Кольчині повернуть Мукачівській громаді: місцевий підприємець сплатить штраф

Прокуратура в судовому порядку повернула громаді Мукачівщини кар’єр для видобутку корисних копалин площею 1,4 га і вартістю понад 30 млн грн. Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Закарпатської області.

Прокуратура звернулася з позовною заявою до суду в минулому році через виявлені порушення під час використання земельної ділянки, наданої для видобування андезиту та базальту приватному підприємству.

“Було встановлено, що під час розробки родовища та користування земельною ділянкою воно неодноразово порушувало умови договору та природоохоронне законодавство. Саме з цих причин дію виданого підприємству спецдозволу на користування надрами неодноразово зупиняли, а згодом анулювали за рішенням суду”, — йдеться у повідомленні пресслужби Закарпатської обласної прокуратури.

Відтак, можливості використання землі для законного видобування надр фактично не було. При цьому існував ризик, що підприємство продовжуватиме діяльність за відсутності дозвільних документів, завдаючи збитків державі.

Як зазначається у рішенні суду, ПП «Ізумруд» орендувало кар’єр під Мукачевом з 2011 року, фірма «Ізумруд» порушила умови договору оренди землі, систематично не сплачувала орендну плату, порушували природоохоронні норми та використовувала земельну ділянку не за цільовим призначенням. Суд цей договір розірвав. Крім того, ПП «Ізумруд» має сплатити селищній раді Кольчина понад 11 тис. грн боргу за оренду землі.

За даними аналітичної системи YouControl, ПП «Ізумруд» зареєстроване у селищі Кольчино Мукачівського району у лютому 2001 року. Власником фірми є місцевий мешканець Михайло Сарканич. Підприємство займається добуванням декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*