Книгу «Колекція ікон Закарпатського музею народної архітектури і побуту» передали до Лувру

Книгу «Колекція ікон Закарпатського музею народної архітектури і побуту» передали до Бібліотеки інституту національної історії в Парижі — однієї з найбагатших бібліотек для дослідників історії мистецтва у світі. Про це повідомили на сторінці Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА.

Ця книга містить фотоілюстрації взірців народного іконопису ХVІІ – першої половини ХХ ст., що були поширені на теренах Закарпаття, а нині зберігаються в колекції музею. Тут представлені різновиди ікон, техніки їх виконання, ареал побутування. Серед них: ікони, написані на дереві, металі, склі, папері (літографія), на полотні.

Видання разом з іншими працями про українські ікони передала науковцям керівниця проекту в Луврі Ольга Апенко.

“Наша підбірка охопила мистецтво України від найдавніших часів до нашого часу, від народних промислів до цифрового мистецтва. Це дозволить тутешнім мистецтвознавцям та мистецтвознавицям краще розуміти, яка вона — наша багатолика і багатовікова культура – та чому не варто її плутати з недобросусідньою”, — зазначила Ольга Апенко.

У коментарі виданню Varosh киянка Ольга розповіла, що у 2025 році у Бібліотеці інституту національної історії в Парижі планують відкрити відділ “Мистецтв Візантії та християнств Сходу”. Під час пошуку літератури про українську ікону вона натрапила на видання про ікони ужгородського скансену. Книгу Ольга отримала, задонативши на збір письменика Андрія Любки, який збирав гроші на автомобілі для ЗСУ. А в обмін на донат Закарпатський музей народної архітектури та побуту надсилав цю книгу.

“Воно здалося мені дуже класно оформленим, а, по-друге, надзвичайно рідкісним, тому що ікони Карпатського регіону мало де публікувалися і це справді дуже унікальне мистецтво. Тому, задонативши на ЗСУ, я розраховувала отримати одну книгу, але з музею мене спитали, скільки книг я хочу отримати? Я наважилася попросити дві і тепер вони потрапили в дві найкращі мистецькі інституції Парижу. Одна з них була передана в руки директора відділу “Мистецтв Візантії та християнств Сходу”, а інша минулого тижня пішла в бібліотеку Національного інституту історії мистецтв”. Це одна з найкращих бібліотек історії мистецтва у світі”, — розповіла музейниця.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*