“Корона” повертається: за останній місяць на Закарпатті почали ушестеро частіше хворіти на коронавірус

У Закарпатські області спостерігається ускладнення епідемічної ситуації. Про це розповіла головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик.  

За її словами, за останній тиждень вірус підтвердили у 488 жителів регіону, а це — у п’ять разів більше порівняно з аналогічним періодом у 2021 році. Станом на сьогодні «ковідні» ліжка у лікарнях регіону завантажені на 19%. Найбільш завантажені Обласна клінічна інфекційна лікарня — 63%, Іршавська ЦРЛ — 34%, Мукачівська — 31%, Хустська — 24%.

Більше того, від початку війни українці ніби забули про існування коронавірусу, тому значно рідше звертаються до лікарів.

«Показники тестування після початку війни дуже зменшилися, населення рідше звертається по допомогу: або коли наявні всі симптоми захворювання, або є покази до госпіталізації. Якщо порівнюємо показники, то минулого року на 100 тисяч населення було 519 тестувань методом ПЛР та швидкими тестами, а цьогоріч — 250. Тобто майже у 2 рази менше тестувань, але у 6 разів більше підтверджених випадків», — наголосила головна епідеміологиня Закарпаття. 

Наразі майже 40% дорослого населення отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19, та 36% — повністю імунізовані, тобто щепилися двома дозами.

«Зараз населення активізувалося, і в серпні імунізувалися 4 664 особи, що більше ніж за весь липень. Тоді в середньому за тиждень щепилося 800-900 людей, а за минулий тиждень серпня ввели 2 920 доз вакцини. Найактивніше імунізація триває в Ужгородському та Мукачівському районах, нижчі показники демонструють Тячівський і Берегівський», — сказала Тимчик.

Крім того, Вікторія Тимчик анонсувала, що на Закарпатті з’явиться можливість щепитися однодозною вакциною від коронавірусу — Janssen. Для цього необхідно звернутися до сімейного лікаря, записатися, аби медичні працівники могли правильно спланувати й замовити необхідну кількість препаратів. 

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*