Майже рік тому Павлику Мотичці зробили ін’єкцію за $2 млн: як зараз себе почуває маленький закарпатець

Рік тому про збір для Павлика Мотички з діагнозном “Спінально-м’язева атрофія”знав чи не кожен закарпатець — збирали на ін’єкцію препаратом “Zolgensma” вартістю понад два мільйони доларів.

24 квітня Павлику зробили ін’єкцію. Після уколу він разом з мамою Марією три місяці прові в Угорщині на реабілітації, пише Varosh. Зараз Марія разом з сином щомісяця їздять на реабілітацію. Кожного разу це інша клініка — то в Україні, то за кордоном, востаннє були у Словаччині. Вартість реабілітації покривають спонсори.

“Наразі Павлик набагато краще сидить і тримає опору на ніжках. Лікарі кажуть, що це дуже добре на даний момент. Укол йому зробили вже після 2 років, але за загальними показниками і за вагою він підходив для уколу, не виходив за допустимі рамки […] Займаємося і дома кожного дня. Найважче Павлуші дається робити опір на ручки, капризує, не може довго стояти у вертикалізаторі, довго наважується зробити в цьому пристрої перші кроки”, — розповідає Марія Мотичка.

Лікарі ставлять Павлика на ніжки поступово, налаштовані дуже оптимістично, хоча конкретних прогнозів не дають. За словами Марії, син почувається набагато краще. Тепер вона допомагає у зборі коштів на лікування іншим дітям зі спінально-м’язевою атрофією.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*