Можна онлайн, вагітних теж братимуть. У Міноборони пояснили, кому з жінок потрібно стати на військовий облік

У Міністерств оборони пояснили, як зміни щодо військового обліку для жінок вплинуть на життя українок та як можна записатися до військкомату. Зокрема частину процедур можна пройти онлайн. Записуватимуть і вагітних жінок та матерів з малолітніми дітьми.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у Facebook зазначив, що не йдеться про призов чи обов’язкову мобілізацію жінок до війська.

Він повідомив, що готується такий порядок постановки на військовий облік, який дозволив би реалізувати дистанційно та онлайн якнайбільше процедур.

«Держава проводить антибюрократичну реформу, щоб людям не доводилося переносити папірці з місця на місце. Це стосується також і чоловіків — цифровізація має модернізувати військовий облік в цілому. Протягом наступного року всі процедури будуть відкалібровані таким чином, щоб для наших співгромадянок, чиї спеціальності є в переліку для військового обліку, та їхніх роботодавців процес постановки на облік був максимально комфортним», — написав Залужний.

Головнокомандувач зазначив, що планується також ввести перехідну норму, що стосується зборів (навчань) військовозобов’язаних, а саме: на навчання жінки будуть убувати винятково за бажанням.

Він підкреслив, що зі взяттям на військовий облік жодних змін у житті українських жінок не буде.

«Збройні сили просто знатимуть, які спеціалістки є в країні та можуть у крайньому разі долучитись до оборони держави. Відповідний порядок обліку існував в Україні й раніше, починаючи з 1994 року, хоча майже не працював. Це також крок назустріч жінкам, які мають бажання проходити військову службу у Збройних силах України, для уникнення зайвих процедур при займанні посади за своєю спеціальністю», — пояснив Залужний.

Джерело:НВ.

1 Trackback / Pingback

  1. Військовий облік для жінок: петиція про скасування наказу набрала необхідні голоси - Закарпаття 24 - новини Закарпаття: політика, економіка,

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*