Закарпатець рятує військових на передовій: не помер жоден поранений

Молодший сержант Олексій — спадковий військовий. На фронті його звуть “Прометей”, з таким позивним він рятує життя своїх побратимів та поранених жителей прифронтових населених пунктів. Історію санітарного інструктора медичної роти розповіли на сторінці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

Олексій служить у “Закарпатському легіоні” два роки. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну він багато разів виїжджав на евакуацію поранених. Боєць пишається тим, що в його машині не помер жоден поранений.

“Пригадую дівчину Валю, нашу військову, котра їхала на броні, по якій спрацював російський танк. Валя отримала дуже важкі поранення – перелом тазу, перелом плечової кістки, субдуральну гематому. Але в машині її вдалося стабілізувати й доставити в лікарню, а звідти в госпіталь. Я потім слідкував за її одужанням. Тобто ми впоралися, хоча це був дуже складний випадок”, — розповів Олексій.

Військовий каже, що у поранених нерідко спостерігаються класичні важкі ПТСР (посттравматичні стресові розлади) зі щохвилинною зміною емоційного стану. Спочатку боєць плаче, потім починає агресувати, затим сміятися, потім хоче, щоб його пожаліли.

“Бувають і кумедні випадки. Одного разу я віз хлопчину з важкою контузією. Він не орієнтувався, де перебуває, не розумів, що сталося, реагував тільки на біль. Я проводив стабілізаційну терапію і в якийсь момент боєць починає дивитися на мене й приходити до тями. А затим каже: “О, Льоха! Я тебе знаю!” і посміхається”, — поділився боєць.

Окрім військових бійцям медичної роти доводиться рятувати і цивільних, оскільки у прифронтових селах немає медиків.

“Днями до нас доставили п’ятьох пенсіонерів із контузіями, травмами й осколковими пораненнями. Ми всіх виходили. Що тут найважче? Найважча ситуація, коли я не буду знати, що робити. Але такого ще не було…”, — зізнався “Прометей”.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*