На Тячівщині розробляють соляне родовище: коли будуть перші результати

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко та голова Закарпатської ОВА Віктор Микита відвідали інженерний майданчик соляного родовища в Буштинській громаді.

Тут планують добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі. Раніше тут виявили колосальний соляний пласт, котрий починається на глибині 35 м.

“Зараз тут уже тривають інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників та інше. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння”, — зазначив Микита.

Представник підприємства “КАТІОН ІНВЕСТ”, яке займається розробкою родовища, доповів, що за попередніми розрахунками вже через 5 місяців добудуть першу сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз Україна потребує до 450 тисяч тонн технічній солі у сезон.

Кирило Тимошенко зазначив, що через бойові дії на Донеччині зупинилося держпідприємство “Артемсіль”, яке забезпечувало 100% потреби України. Саме тому для виконання окремих завдань щодо покриття продовольчої безпеки країни долучили Закарпаття, яке має відповідні ресурси та потенціал.

“Наступний етап – це видобуток харчової солі. Важливо, що є бажання, прагнення та розуміння потреб держави. Обласна та місцева влада допомагає компанії запустити видобуток солі в необхідні строки”, — наголосив Тимошенко.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*