На закарпатській дачі Медведчука виявили унікальну колекцію картин

Фахівці художнього музею імені Бокшая визначили, що колекція творів мистецства, яка зберігається на дачі народного депутата Віктора Медведчука “Ведмежа гора” має надвагому музейну цінність та найвищу національну культурну вартість. Про це повідомили на сторінці Закарпатського обласного художнього музея ім. Й. Бокшая.

Дача розташована у селі Жденієво Мукачівського району. Група науковців художнього музею приїхала туди для обстеження колеції на запит правоохоронців.

“У результаті ознайомлення з художньою колекцією, що налічує кілька сотень мальовничих та графічних творів, члени експертної групи дійшли загального висновку: збірка, що складається виключно з творів закарпатських художників, включає цілий ряд унікальних робіт вищого художнього сорту, має музейну цінність та вищу національну культурну вартість”, — заявили працівники музею.

Зазначається, що у резиденції було виявлено твори відомих художників та корифеїв закарпатської школи живопису: Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Федора Манайла, Андрія Коцьки, Гаврила Глюка, Адальберта Борецького, а також їхніх учнів та послідовників.

“Полотна зазначених майстрів із колекції Медведчука у разі прийняття відповідними компетентними державними органами позитивного рішення могли б збагатити та поповнити музейну збірку творів закарпатських художників, ставши окрасою художнього музею ім. Й. Бокшая”, — наголосили у музеї.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*