На Закарпатті стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту: що потрібно знати батькам

З огляду на два підтверджених випадки полієміліту на Закарпатті цьогоріч та минулого року та на дуже слабий рівень імунізації від цієї хвороби дітей у всіх регіонах, в Україні запустили кампанію по імунізації хвороби, ліків від якої не існує.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Мирослава Білецького, на Закарпатті щеплення від поліомієліту отримали лише 65,7 % дітей у віці до 1 року.

Захворювання несе загрозу невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям невиліковним паралічем і навіть смертю упродовж кількох годин.

«У 5-10% випадків паралізовані внаслідок поліомієліту помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. Найбільш вразливі до поліо діти до 6 років», – прокоментував Мирослав Білецький.

Кампанія пройде у два етапи.

Перший етап триватиме три тижні, починаючи з 1 лютого. Він передбачає щеплення дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря. У межах цього етапу планують імунізувати близько 140 тисяч дітей.

Другий етап – усі діти віком до 6 років, незалежно від наявності щеплень відповідно до Національного календаря. Цей крок потрібен для того, щоб зупинити циркуляцію вірусу та захистити дітей від інфікування.

Як і всі інші щеплення відповідно до Національного календаря, вакцину від поліомієліту можна отримати безоплатно у сімейного лікаря чи найближчій амбулаторії.

Чим щеплюватимуть дітей?

Для першого етапу кампанії буде використана інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) французького виробництва у монодозних чи багатодозних флаконах. Вона містить неживі віруси поліо усіх трьох типів. Держава закупила понад 400 тис. доз такої вакцини для покриття загальних потреб і проведення першого етапу імунізації в межах кампанії.

Вакцина ІПВ запобігає розвитку клінічних проявів інфекції у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу.

Вакцину вводять внутрішньом’язово у передню поверхню стегна або в дельтоподібний м’яз руки. В сідницю вакцину не вводять!

На другому етапі щеплюватимуть оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, незалежно від наявності щеплень відповідно до Національного календаря. Цей крок потрібен для того, щоб зупинити циркуляцію вірусу та захистити дітей від інфікування.

Чому важливо щеплюватися від поліо?

Поліомієліт – інфекційне захворювання, яке є небезпечним для життя. Його спричиняють поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через заражену воду та їжу. Особливо вразливі до нього діти до 6 років. У більшості випадків поліомієліт протікає непомітно, проте людина продовжує розповсюджувати вірус й інфікувати інших. В 1 з 200 випадків поліо спричиняє невиліковний параліч. 5–10% з тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через ураження паралічем саме дихальні м’язи.

Ліків від цієї хвороби не існує. Єдиним і безальтернативним захистом є вакцинація.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*