На Закарпатті заснували Об’єднану асоціацію вівчарів

На базі департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОВА створили обласну Асоціацію фермерських господарств, які спеціалізуються на вівчарстві. Про це повідомив очільник регіону Віктор Микита.

Розвиток тваринництва став головним питанням порядку денного під час візиту голови ОВА на Міжгірщиину, де він зустрівся з власниками та представниками фермерських господарств та головами громад.

“Наш регіон має безперечні переваги для розвитку цієї сфери. Йдеться про наявність гірських пасовищ із різнотрав’ям. З одного боку, вони не вимагають особливих витрат на догляд, окрім підживлення. З іншого — є змога виробляти екологічно чисті м’ясо, молоко, сир. Попит на них у великих містах країни колосальний”, — зауважив Микита.

Крім того, під час спілкування визначили і низку проблем вівчарства на Закарпатті:

  • відсутність переробки, ринки збуту та застаріле обладнання, адже технології не змінювалися століттями;
  • непорозуміння з держлісгоспами, які не пускають отари у ліси, та з мисливськими господарствами, котрі іноді блокують випас овець і кіз у межах мисливств;
  • відсутність механізмів підтримки господарств: особливо це стосується зимового періоду, коли годування поголів’я овець — питання виживання.

За його словами, громади Закарпаття прагнули систематизувати роботи усіх вівчарств області. Тому Віктор Микита пообіцяв налаштувати системну робота з розробки пропозицій, котрі будуть реалізовані у нормативні документи. На його думку, ці ініціативи повинні йти саме від господарств.

Також голова ОВА разом з головою Міжгірської громади передали вівчарям необхідні на полонині речі: ліхтарі, одяг, посуд та інше.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*