
Минулого тижня радник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Роланд Цебер зустрівся з депутатами Бундестагу Маркусом Фабером та Петером Хайдтом. Про це він розповів на своїй сторінці у Фейсбук.
Зокрема, обговорили взаємодію між українськими та німецькими інституціями, аби притягнути до відповідальності російських військових злочинців. Комітет з прав людини Бундестагу, Генпрокуратура та Федеральне міністерство юстиції Німеччини вже напрацьовують механізм для застосування спеціального військового трибуналу. Роланд Цебер зауважив, що рішення будуть дуже нестандартними.
“Нам усім відомо, що з початку військового вторгнення російське військово-політичне керівництво і російські військовослужбовці порушують правила ведення війни, масово вчиняють воєнні злочини, а спеціальні відомства рф ведуть інформаційну кампанію проти населення України та міжнародної спільноти”, — сказав посадовець.

Більше того, німецький уряд ухвалив надання Україні військової допомоги. Серед них — системи IRIS-T, за допомогою яких можна збивати ворожі бойові літаки, гелікоптери, крилаті ракети, реактивну артилерію, дрони і протирадіолокаційні ракети.
Військова допомога Україні, яку планують надати:
- 10 мостових систем;
- 3 системи середньобалкових мостів;
- 90 важких причепів;
- 4 системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM (зараз доступний бюджет на ще 3 системи);
- 4 самохідні гаубиці 2000 з боєкомплектом;
- 2 реактивні системи залпового вогню MARS II з боєприпасами;
- 50 автомобілів MRAP DINGO;
- “зимовий пакет” (термотканина, генератори, намети та харчування);
- запчастини до великокаліберного кулемета М2;
- 12 тягачів М1070 Oshkosh;
- 12 комунікаційних електронних систем сканування/перешкод;
- польовий госпіталь;
- 20 ракетних установок калібру 70 мм на пікапах з 2000 ракетами;.
- 1592 снаряди 155 мм;
- 255 снарядів Vulcano 155 мм;
- 30000 патронів калібру 40 мм;
- 6 підйомників;
- 40 розширень частотного діапазону для антидронів;
- 12 броньованих евакуаційних машин;
- 24 MG3 для броньованих евакуаційних машин;
- 14 тягачів та 14 напівпричепів;
- 43 дрони-розвідники;
- 10 бронеавтомобілів;
- 100 тис. аптечок;
- 5032 переносні протитанкові засоби
- 200 вантажівок;
- 24 системи боротьби з дронами;
- 16 мостоукладальних танків BIBER.
Роланд Цебер висловив подяку депутатам Маркусу Фаберу, Петеру Хайдту та голові комітету з питань оборони німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман за титанічну роботу по впливу на позицію урядової коаліції щодо постачання зброї для України.
Крім цього, німецькі депутати пообіцяли, що їхній парламент надалі працюватиме, аби надати дозвіл на негайний експорт в Україну важкої зброї, зокрема, бойових танків і бронетранспортерів.
“Вони чітко усвідомлюють, що в нинішній військовій ситуації, в якій українська армія поступово відвойовує свої території, вони мають передати принаймні бронетранспортери Fuchs і БМП Marder. А якщо того вимагатиме ситуація, то, можливо, й інші бойові танки та техніку”, — наголосив Роланд Цебер.


Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.
Залишити коментар