Німець намагався вивезти із Закарпаття в Румунію книги, яким близько 200 років

У пункті пропуску «Дякове», що на українсько-румунскому кордоні, прикордонники спільно з митниками виявили старовинні книги. Про це повідомили у Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби.

Десять книг різних авторів виявили під час огляду вантажівки, що вивозила з України особисті речі 55-річного громадянина Німеччини. Серед них — 1 книга російського видавництва та 9 німецьких видань, найстаровинніші з них датовані 1780, 1833 та 1867 роками.

Колекцію книг виявили у вантажному автомобілі «Volvo» з напівпричепом, який повертався із України до Сербії. Митники зазначили, що видання буди незадекларовані та не мали жодних дозвільних документів на вивезення з території України.

«Водій-експедитор пояснив митникам, що йому нічого не відомо щодо цих речей. Декларант, у свою чергу заявив, що він оформляв особисті речі в режимі експорт громадянина іноземної держави і йому також нічого не відомо», — заявили у Закарпатській митниці.

Книги було вилучено та передано для проведення експертизи з метою встановлення їхньої культурної чи історичної цінності. Їхню реальну вартість і цінність встановлять фахівці.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*