Омбудсмен Дмитро Лубінець обговорив повернення полонених українців з президентом Туреччини і колегою з росії

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець провів зустріч із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та уповноваженою російської федерації з прав людини Тетяною Москальковою. Про це повідомив на своїх сторінках у соцмережах.

За словами омбудсмена, з турецьким президентом йшлося про звільнення з російського полону українських громадян.

Зокрема, порушили питання свободи політв’язнів, які, на думку росії, скоїли кримінальні злочини на території Криму; повернення додому українських важкопоранених військовослужбовців, котрі наразі перебувають на території рф та цивільних громадян України, які відбувають великі тюремні терміни з 2014 року в росії та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Ердоган і Лубінець приділили увагу поверненню цивільних українців, яких було незаконно затримано і яких утримують на території Росії від 24 лютого 2022 року.

“Особливу увагу звернули на важливості знайти юридичний механізм, який допоможе повернути додому всіх цивільних заручників, громадян України, які знаходяться у тюрмах Російської Федерації”, — зауважив омбудсмен.

Також в Туреччині Дмитро Лубінець двічі зустрівся із російською колегою Тетяною Москальковою. На порядку денному — вирішення гуманітарних проблем і громадян України, і громадян росії, активізація обміну військовополоненими, особливо пораненими.

“Окреме питання було приділене цивільним громадянам України, які відбувають великі тюремні строки на території рф, починаючи з 2014 року […] Окремо піднімали питання щодо громадян, які на думку російської федерації скоювали кримінальні злочини на території АР Крим”, — розповів український омбудсмен.

З уповноваженою рф з прав людини говорили також про возз’єднання сімей, повернення дітей та напрацювання обміну офіційними документами та невиконання росією Женевських конвенцій в умовах тримання і гідного поводження з військовополоненими.

“Крім цього ми обговорили питання діяльності Міжнародного комітету “Червоного Хреста” на території україни та рф, де я офіційно заявив що рф повинна надати доступ представникам Міжнародного комітету “Червоного Хреста” до місць утримання військовополонених”, — додав Лубінець.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*