Орбан вчергове оскандалився заявою про війну в Україні та заявив, що торгуватиме з РФ

Прем‘єр Угорщини Віктор Орбан виступив із щорічним годинним зверненням до співгромадян, половину з якого присвятив повномасштабній війні Росії проти України. Про це інформує Європейська правда.

У своїй промові, нібито закликаючи припинити війну в Україні, Орбан знову звинуватив Європу в затягуванні конфлікту через продовження постачання зброї, а Німеччину в тому, що вона очолює “військовий табір”.

На його думку, ЄС виніс питання російсько-української війни в загальноєвропейський контекст, в той час як мав ізолюватись від нього.

Він назвав збройну агресію росії проти України “війною між двома слов’янськими країнами”, у яку Євросоюз не повинен втручатися.

«Це не конфлікт між арміями добра і зла. Це війна двох слов‘янських народів, обмежена в часі і поки що просторі.», – зазначив він.

Орбан вважає, що Путін не відмовиться від війни в Україні, бо боїться програшу на виборах. “Це їхня війна, а не наша”, – сказав угорський прем’єр, додавши, що Угорщина визнає право України на самооборону, але було б неправильно ставити інтереси України вище інтересів Угорщини.

Орбан додав, що гуманітарна допомога Україні не означає розриву зв’язків Угорщини з Росією.

“Ми будемо підтримувати наші економічні відносини з Росією, і ми радимо всьому західному світу робити те ж саме, тому що без відносин не буде ні припинення вогню, ні мирних переговорів”, – сказав він.

Окремо у своєму виступі прем’єр Угорщини зупинився на реакції Заходу на війну в Україні. Він вважає, що “Європа прямує до війни, балансує на тонкій межі й фактично вже перебуває у стані непрямої війни з Росією”, а в НАТО нібито скоро будуть обговорювати введення в Україну “так званих миротворчих військ”.

За словами Орбана, те, що сталося, є ще одним аргументом проти “брюссельської наддержави” й на користь сильних національних держав: мовляв, коли рішення ухвалювали країни-члени ЄС, був досягнутий мир, а “імперський центр” розпочав війну.

Нагадаємо, після візиту Володимира Зеленського до Брюсселю прем’єр Угорщини Віктор Орбан запевнив у подальшій гуманітарній й фінансовій підтримці України. Також в Офісі президента заявили, що президент України запросив угорського прем’єр-міністра до Києва.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*