Організатори шахрайського кол-центру на Закарпатті видурювали гроші в іноземців

Група мешканців Київщини, Львівщини та Дніпра, які тимчасово проживали на Закарпатті, створили “кол-центр” і виманили у громадян ЄС понад 130 тисяч євро. Про це повідомляють у Закарпатській обласній прокуратурі.

Підозрювані телефонували громадянам країн ЄС, представлялися співробітниками трейдингових компаній чи банківських установ та виманювали кошти у потерпілих. Одержавши грошові перекази, виводили їх в криптовалюту.

Оснащений комп’ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням, офіс був розташований в Ужгороді. Там мого працювати до 20 людей одночасно. Кандидатів на місця «операторів» ретельно відбирали, вони проходили перевірку поліграфом, а однією з основних умов було володіння чеською, словацькою, польською чи угорською мовами.

Днями проведено обшуки на Закарпатті, Вінницькій, Київській областях та Києві. Знайдено та вилучено понад 80 тисяч доларів США та грошові кошти в іншій валюті, елітні транспортні засоби, десятки одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони, флеш-носії, чорнові записи, банківські картки та інші речові докази.

Збитки від протиправної діяльності кол-центру склали орієнтовно 5 млн грн, що еквівалентно понад 130 тис. дол. США. За попередніми даними, щомісяця шахрайська схема могла приносити 500 тисяч доларів США прибутку. Інших причетних до її діяльності осіб, а також потерпілих, встановлюватимуть.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*