Підприємці з Херсонщини вирощують на Закарпатті кавуни: які перспективи

На Закарпатті релоковане з Херсонщини підприємство зібрало свій перший урожай кавунів. Напередодні голова ОВА Віктор Микита проінспектував кавунові плантації. Про це повідомляється на його сторінці у Фейсбуці.

Компанія ТОВ ТД «Є ВСЕ», яка спеціалізується на вирощуванні овочів, баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, проаналізувала кліматичні умови та ґрунт і вирішила спробувала відновити роботу на Ужгородщині. Для цього підприємство взяло для обробки 4 га землі.

“Виявилося, що земля, на якій висадили кавуни, має властивості, що дозволяють вирощувати культуру без застосування великої кількості нітратів. Зокрема, при нормі нітратів у 60 мг/кг використали лише 9.30 мг/кг. Такий показник дозволяє говорити про екологічно чистий продукт”, — пише Віктор Микита.

Перший урожай кавунів на Закарпатті склав 25-30 т/га. За словами власника підприємства, сіяли кавуни прямим посівом без підготовки розсади. Наступного року сподівються зібрати близько 40 т/га.

Голова ОВА відзначив, що вирощування кавунів на Закарпатті має чимало переваг та є економічно вигідним завдяки наступним чинникам:

  • кавун надходить у продаж свіжозібраним з поля, що дотепер було неможливим;
  • об’єм вирощених кавунів у регіоні може повністю забезпечити ринок Закарпаття, а за відповідних умов також експортуватися;
  • через економію на логістиці та міндобривах його вартість у кілька разів нижча, ніж у херсонських кавунів;
  • додаткові надходження до бюджетів регіону та робочі місця;
  • нові оброблені території, які працюють на економіку;
  • порятунок чергового підприємства з зони бойових дій;
  • екологічно чистий продукт найвищої якості.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*