Повноправне членство для Закарпаття схвалено Асамблеєю європейських регіонів

Виконавча рада Асамблеї європейських регіонів одноголосно ухвалила рішення про надання Закарпаттю статусу повноправного члена ради АЄР. Про це повідомили в Закарпатській ОВА.

Юлія Плиска, представник Закарпаття в Комітеті регіонів ЄС зазначила, що ще жоден регіон не доєднувався до АЄР у такі стислі терміни.

За ініціативи Юлії Плиски та за підтримки голови Уряду землі Бургенланд Республіки Австрія Ганса Петера Доскоціла голова Закарпатської ОВА подав нещодавно заявку на участь у Раді. За три тижні Виконавча рада успішно її схвалила.

“Для Закарпаття членство в асамблеї передбачає перспективи налагодження партнерських стосунків із регіонами країн Європи, участь у зустрічах на найвищому рівні, написання та реалізацію спільних проєктів, доступ до фінансування ЄС, підтримку молодіжних ініціатив та обмін досвідом. АЄР – це широкий комунікаційний майданчик, який розкриває шлях для поглиблення співпраці з європейськими регіонами та можливість залучення нових регіонів до співпраці в економічних проектах” — розповіла у коментарі Закарпаття 24 Юлія Плиска.

Наразі лише чотири області України є повноправними членами ради АЄР. Набуття членства у раді для Закарпаття стало безкоштовним, адже інші європейські регіони сплачують 10 тисяч євро внеску.

“Для мене представляти Закарпаття на такому високому рівні – велика честь та відповідальність. Дякую нашому представнику від Закарпаття у Комітеті регіонів ЄС Юлії Плисці за ефективну роботу та ініціативу. Також хочу подякувати за підтримку Президенту Асамблеї європейських регіонів Магнусу Бернтсону. Україна ще ближче до ЄС, а співпраця між регіонами лише сприятиме всебічному розвитку” — прокоментував подію Віктор Микита.

Довідково. Асамблея європейських регіонів – об’єднання приблизно 300 регіонів з усієї Європи, яке тісно співпрацює з Радою Європи та інституціями Європейського союзу, і підтримує постійні зв’язки з іншими міжрегіональними асоціаціями. Організована у 1985 році під назвою Ради Регіонів Європи. У Статуті АЄР головна її мета визначається як “політичний голос регіонів Європи”. Складовою її діяльності є програми міжрегіонального співробітництва.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

1 коментар

  1. Слава нашому Краю, Закарпаттю!))) Danke! Dekuju moc krat!Kosonum seipen! (внук Австро-Угорщини та Чехо-Словаччини)

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*