
На території Закарпатської області для профілактики сказу проведуть пероральну імунізацію диких тварин. Про це повідомили в ГУ Держпродспоживслужби Закарпаття.
Весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин буде проводитися з 22 травня 2023 року. На території області буде розповсюджено приманки з вакциною. Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодних умов, до охоплення всієї території області.
У зв’язку з війною, розповсюдження приманок з вакциною буде здійснюватися вручну, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Розповсюджують вакцини відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 25 доз вакцин. Всього по області планують розповсюдити 42 тис. 240 доз приманок з вакциною на площі 1689 км². Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в районі.
Приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні, не викликають захворювання у молодих тварин, не виділяють вакцинний вірус зі слиною, безпечні для природного середовища, стабільні в польових умовах.
В управлінні Держпродспоживслужби звертаються до мешканців області з проханням із порозумінням поставитись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки.
Довідково: Сказ особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи. Основним джерелом сказу у домашніх тварин є лисиця звичайна або червона, яка є джерелом збудника інфекції та забезпечує постійну циркуляцію вірусу в природі. Синамтропізація лисиць, неконтрольоване їх розмноження гарантує постійні контакти з безпритульними собаками і котами та поширення сказу в населених пунктах. Так, за 2023 рік в Закарпатській області зареєстровано 5 випадки сказу тварин.
Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Залишити коментар