Сійярто відвідав Москву: говорив про мир та просив у Кремля газ

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що мав два завдання: забезпечити природний газ для угорського народу та заявити, що угорці хочуть миру якомога швидше.

За словами Сійярто, в Європі виникла енергетична криза, а Будапешт повинен забезпечити себе газом перед холодами. Через це угорська влада хоче отримати додаткові 700 мільйонів кубометрів газу, а отримати блакитне паливо Будапешт може тільки від Москви.

“Якщо ми розглянемо ситуацію на ринку, тоді ми чітко побачимо, подобається нам це чи ні, хочемо ми цього чи ні: без джерел із росії неможливо закупити плюс 700 млн кубічних метрів. Можна мріяти, але реальність залишається реальністю: без російських джерел таку кількість додаткового газу в Європі закупити просто неможливо. Тому Угорщина вжила всіх необхідних заходів, щоб прийняти таку додаткову кількість газу через південний напрямок, на кордоні зі Словаччиною та Австрією”, — заявив Сійярто на пресконференції за підсумками зустрічі.

Зі свого боку міністр закордонних справ рф Сергій Лавров заявив, що прохання розглянуть. При цьому він поскаржився на “русофобську політику Вашингтона”, яка шкодить відносинам з Угорщиною. Крім того, російський дипломат вважає, що Захід колись усвідомлює контрпродуктивність “накачування України зброєю”.

Натомість Сійярто зазначив, що вирішити конфлікт без дипломатичного врегулювання не вдасться, а для Угорщини важливе безперебійне постачання газу.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*