Сійярто звинуватив Київ у втручанні у вибори, тим самим натякнувши, що прослуховує посла

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто у середу звинуватив український уряд у спробі вплинути на парламентські вибори, які пройдуть цієї неділі, заявивши, що про це йшлося у телефонній розмові посла України з главою українського МЗС.

Про це Сійярто сказав після засідання уряду в середу на своїй сторінці у Facebook, повідомляє “Європейська правда“.

За його словами, український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба кілька днів тому зателефонував послу України в Будапешті, “щоб проконсультуватись про можливості впливу на результати угорських виборів”. 

Сійярто не став вдаватись у деталі, звідки у нього дані про зміст телефонної розмови між українським міністром та головою посольства України в Будапешті. 

Водночас варто зазначити, що торік в Угорщині виник скандал щодо шпигунської програми Pegasus проти опозиційних політиків і журналістів, і в уряді Орбана відкрито визнали її використання.

“Інформація в пресі відповідає дійсності. З цим угорські ліві негарно провалились. Провалились з тим, що є такі переговори. Постійні переговори між угорськими лівими і українським урядом”, – сказав Сійярто.

Днями в Угорщині також оприлюднили інформацію про те, що російські хакери протягом десятиліття мали доступ до ІТ-системи МЗС Угорщини. 

Згідно зі статтею, принаймні деякі атаки підтримуються російськими державними структурами, і кібератаки настільки успішні, що навіть зараз, під час війни в Україні, хакери мають доступ до частини інформації, яка передається через мережі угорського зовнішньополітичного відомства.

“За оприлюдненою сьогодні інформацією, росіяни вже не в коморі, а в кабінетах уряду: російська спецслужба роками має практично необмежений доступ до всієї ІТ-системи МЗС”, – йдеться у заяві об’єднаної опозиції Угорщини у відповідь на оприлюднену інформацію.

В об’єднаній опозиції вважають, що Петер Сійярто має піти у відставку з посади міністра закордонних справ через те, що сталося.

“Міністерство закордонних справ не може очолювати людина, яка свідомо віддала країну російським інтересам”, – заявили в опозиції.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*