Скандальної “Стрєлки” не буде: після скарг ужгородців міськрада заблокувала роботу артпростору

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради відмовив у розміщенні артпростору на Ботанічній набережній поруч із дитячою залізницею. Офіційна причина такого рішення — невідповідність візуалізації об’єктів заявленим передпроєктним пропозиціям.

Ще два дні тому виконком дозволив облаштувати проект “Стрілка під Коштами”, який ініціював підприємець із Харкова Олександр. Повідомлялося, що протягом двох місяців на набережній, нижче філармонії, розташовуватиметься арт-простір з дитячою та лаунж зонами (шезлонги, пуфи, столики, гірлянди), кінотеатр на стіні, фотозони та купол з їжею, виставки фотографії та художньої творчості, сцена для реалізації та виступів творчих центрів Падіюн, Блітц, Сінема Спейс та ін. Усе це мало бути безкоштовним.

Зображення проекту “Стрілки під Коштами”

За словами депутата міськради Віталія Глаголи, дозвіл на “Стрілку під Коштами” виконком ухвалилв, ігноруючи заборону “Комісії по дрібнороздрібній торгівлі”.

Водночас, таке рішення наробило чимало галасу серед ужгородців. Місцевим не сподобалося, як проект виглядає у реальності.

Фото: Віталій Глагола

Жителі обласного центру навіть створили петицію щодо заборони діяльності “Стрілки під Коштами”, оскільки об’єкт “порушує цілісність візуального ансамблю міста та виглядає недоречно (як базар) та викликає багато запитань у процесі його (рішення) прийняття”. Документ зібрав 270 підписів.

“Проект артпростору не погоджувався із спеціалістами зі збереженням архітектури міста; невідомі межі земельної ділянки, які відвели під проект; торгівля харчовими товарами, без перевірки відповідності санітарним нормам; назва “арт” простору викликає неприємні асоціації, так само як і зовнішній вигляд. Варто відмітити недоречність розміщення такого об’єкту в санітарно-охоронній зоні річки”, — йдеться у петиції. 

Натомість у соцмережах містяни запропонували облаштувати такий проект в іншому місці, наприклад, у закинутій промисловій зоні або в непрацюючому кінотеатрі “Ужгород”.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*