“Це не той відпочинок, який був раніше: популярність літнього туризму на Закарпатті впала на 50%

Влітку 2022 року попит на туристичний відпочинок на Закарпатті знизився на 50% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. Про це “Суспільному” розповів, туризмознавець, керівник туристично-інформаційного центру “Турінформ Закарпаття” Олександр Коваль.

За його словами, у перші сто днів від початку війни заповнення готелів та садиб сягало 100 відсотків, але це були вимушені переселенці. З травня більша частина переселенців роз’їхалася та звільнила готелі. Наразі в готелях люди зупиняються на кілька днів.

“Люди зараз не їдуть у довгострокові поїздки. Це ситуативні вимушені переїзди. З іншого боку є певна транзитність, тобто люди їдуть далі, проїжджають через кордон, повертаються і ночують тут”, — каже Олександр Коваль.

На думку туризмознавця, природа туриста змінилася, мовляв, це не той відпочинок, який був раніше. Бізнесу він радить позиціювати Закарпаття як регіон для відновлення сил.

Крім того, фахівець зазначив, що 20% бізнесу у сфері харчування припинили свою роботу, або зробили паузу, тому що виникла проблема з кадрами — закарпатці виїхали. Тому бізнес почав шукати нових працівників, зокрема з-поміж вимушених переселенців.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*