У 2022 році 30 закарпатських сиріт отримали нові родини

Сьогодні, 30 вересня, в Україні відзначається День Усиновлення. У Закарпатській області від початку року всиновили 30 дітей, більшість з яких віком до п’яти років. Про це повідомила Світлана Якімеліна, начальниця Служби у справах дітей ОВА. 

Натомість підлягають усиновленню здебільшого діти старші 6-7 років.

«Станом на сьогодні в області це 485 осіб, що становить 23,8% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (2050), проти 24,2% минулого року», — зауважила Світлана Якімеліна. 

За її словами, на Закарпатті все більше людей бажають усиновити дитину. Так, на регіональному обліку зараз перебувають 73 кандидати, з них 62 — подружні пари. У цей період у 2022 році на обліку було 46 осіб. Тобто кількість охочих зросла більш ніж на 50%. Зокрема, це пов’язано й з тим, що багато людей вимушено перемістилися в нашу область.

Начальниця Служби у справах дітей ОВА також зауважила, що загалом у регіоні проживають 615 усиновлених дітей, за умовами утримання й виховання яких фахівці здійснюють відповідний нагляд.  

Від початку року правового статусу набули 267 дітей, 291 — влаштували до сімейних форм виховання: 30 дітей всиновили, 219 — передали під опіку фізичних осіб, 22 — до прийомних сімей і ДБСТ, ще 20 — повернули на виховання батьків. 

Начальниця Служби у справах дітей ОВА наголосила, що відтепер всиновленню не підлягають діти, евакуйовані за межі України, і ті, які перебувають на тимчасово окупованій території. Водночас особи, котрі перемістилися з інших регіонів, можуть бути всиновлені за новим місцем проживання. 

«Також строк дії документів для проведення процедури подовжили з року до 18 місяців. Це пов’язано з посиленням навантаження на відповідні органи. Фактично зміни сприятимуть збільшенню кількості усиновлень», — резюмувала Світлана Якімеліна.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*