У 37 школах Берегівщини немає жодного класу з навчанням лише українською мовою

У більшості із 108 шкіл Берегівщини функціонують класи з угорською мовою навчання поряд з державною, але у 37-ми з них не утворено жодного класу, в яких навчання відбувалося б лише державною мовою. Про це заявили на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

В офісі омбудсмена зауважили, що чинним законодавством не передбачено функціонування закладів освіти з навчанням мовою національної меншини.

“Всупереч законодавству, в Берегівському районі (Косонська сільська рада) діє 4 школи, офіційні повні назви яких містять слова “з угорською мовою навчання”. Зокрема, йдеться про Попівську гімназію, Рафайнівську гімназію, Шомівську гімназію, Запсонську гімназію”, — йдеться у повідомленні.

Також встановлено, що в освітніх програмах та навчальних планах усіх шкіл району, в яких функціонують класи з навчанням угорською мовою поряд з державною, не визначено мову викладання кожного предмета. Така ситуація може призводити до інших порушень.

“Так, наприклад, керівництво Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 імені Жігмонда Перені повідомило, що в усіх класах предмети викладаються одночасно двома мовами: 70% угорською, 30% – українською. Така форма навчання суперечить чинному законодавству, зокрема положенням частини шостої статті 5 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, — наголосили в офісі уповноваженого.

Також виявлено, що в окремих актах Міносвіти, всупереч законодавству, застосовуються визначення “школи з угорською мовою навчання”.

“Це створює підстави для порушення закладами загальної середньої освіти норм законодавства про державну мову та може мати наслідком процеси сегрегації учнів, які є представниками національної меншини України, від комунікації з іншими дітьми. Унеможливлення опанування української мови відповідно до освітніх стандартів сповільнюватиме повноцінну інтеграцію здобувачів освіти до українського суспільства”, — резюмував омбудсмен. 

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*