
Фахiвцi екоiнспекцiї разом з представником iнiцiативної групи УжНУ на Перечинщинi встановили, що на територiї гори Лютянська Голиця у масивi Полонинський хребет, було проведено незаконне зняття ґрунтового покриву площею близько 350 кв. м без вiдповiдної процедури. Про це повiдомляє Державна екологiчна iнспекцiя у Закарпатськiй областi.
Порушення вчинила одна з вiтчизняних фiрм, котра займається вiтрогенеруючою дiяльнiстю. Наразi працiвники ДЕI встановлюють збитки нанесенi навколишньому природному середовищу. Також перевiряють, чи не було завдано шкоди рослинам, якi входять у Червону книгу України.
На мiсце пригоди працiвники ДЕI викликали слiдчо-оперативну групу Перечинського вiддiлу полiцiї, яка повинна внести цей факт в ЄРДР i розпочати розслiдування.
У ходi проведення згаданих заходiв працiвники ДЕI спiльно з екоактивiстами УжНУ встановлюють завданi аналогiчнi збитки й в iнших мiсцях у масивах Полонинського хребта. В тому числi на хребтi полонини Руна повторно виявлено зняття ґрунтового покриву площею 290 кв. м. без вiдповiдних дозвiльних документiв.
Еколог громадського об’єднання «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук зазначила, що для встановлення однiєї щогли для вимiрювання рози вiтрiв на г. Лютянська Голиця було порушено до 400 м кв. ґрунтового покриву (глибиною до 0,5 м) та яфинникiв i брусничникiв. В ґрунт закопано бетоннi плити. Приблизно така ж площа ґрунту разом рослинним покривом (яфинниками i брусничниками) була порушена при встановленi однiєї щогли на полонинi Рунiй.
«Нагадаємо, що для встановлення однiєї щогли вiтроустановки необхiдно викопати котлован, дiаметром 18-20 м, вибрати до 2000 кубiв ґрунту i залити все бетоном з арматурою. А таких вiтроустановок планується встановити на Вододiльному хребтi – 30 i ще стiльки ж на Полонинi Рунiй та Лютянськiй Голицi», – пiдкреслює еколог.
Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.



Залишити коментар