У Карпатах понад 150 фотопасток збирають інформацію про великих хижаків

У Карпатському біосферному заповіднику взимку проводиться моніторинг хижаків лісу в рамках міжнародного проєкту. Про це інформують на сторінці заповідника.

“Зимовий моніторинг великих хижих ссавців” передбачає спостереження за тваринами фотопастками, отриманих у рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для Відбудови KfW, та фотопасток, отриманих за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства.

“Використовується сітка з квадратами 10х10 км, щоб моніторити хижаків. Вона покриває весь Карпатський регіон. На територіях, які поділені на такі квадрати, збирається інформація щодо стану популяції, поширення великих хижих ссавців. Моніторинг проводиться впродовж зимового періоду 2021-22 років. Зокрема, моніторимо зокрема вовка, ведмедя та рись” – інформують у заповіднику.

Усього на території понад 300 000 га української частини Карпат розміщено понад 150 фотопасток.

У Карпатському біосферному заповіднику:

  • встановлено 18 фотопасток;
  • визначено 14 квадратів у межах проєктної сітки;
  • влаштовано спостереження на території 8 відділень;
  • організовано збір інформації на 140 га.

Аналіз будуть проводити після закінчення зимового періоду. Фотопастки збирають інформацію безперебійно, знімаючи фото та відео, підсилюючись потужнимим акумуляторами.

Що дає подібний моніторинг?

Завдяки ньому вдасться краще зрозуміти які частини Карпат є особливо важливими для цих видів; сприятиме посиленню охоронних заходів; забезпечить ефективний захист ведмедя, рисі та вовка у Карпатах.

Слідкуйте за нами у Facebook та Telegram 

Фото пасток з попередніх років:

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*