У мережі роз’яснюють заяву Угорщини щодо Закарпаття на випадок бойових дій

Будапешт має сценарій дій на випадок, якщо повномасштабне російське вторгнення торкнуться Закарпаття. Про це учора в інтерв’ю одному з видань міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Вже згодом в українському інфопросторі з’явився переклад про те, що Сіярто сказав, що угорські війська можуть перетнути кордон.

Сьогодні посольство Угорщини в Україні розмістило спростування поданої у ЗМІ інформації щодо плану угорців перетнути кордони України, щоб захистити українських угорців.

«На відміну від неправдивих фейкових новин, реальністю є те, що Угорщина проводить найбільшу в своїй історії гуманітарну операцію для допомоги Україні, і ми твердо стоїмо на своїй позиції, не піддамося на жодні провокації, тому не надсилатимемо ні зброї, ні солдатів на війну» – зазначили в посольстві.

Політолог та аналітик з угорського питання на Закарпатті Дмитро Тужанський зазначив, що Угорщина по своєму готується до того, що бойові дії можуть наблизитися до Закарпаття, із яким межує країна. Сіярто також заявив, що країна підготувала сценарії надзвичайних ситуацій війни.

За словами Дмитра Тужанського, Сіярто і справді говорив про кордон у контексті захисту угорців в Україні. Про те, що угорські війська можуть перетнути український кордон – не мовилося.

“Однак його фраза звучала так, що у них є кілька сценаріїв, щоб захистити українських угорців. І саме з цим пов’язане відведення угорських військ на кордоні”, – пояснив аналітик.

У посольстві ж уточнили, що будучи членом НАТО та сусідньою з Україною країною, Угорщина з самого початку зайняла чітку позицію: у співпраці із союзниками надається вся можлива гуманітарна допомога Україні, але ні в якому разі країна не бажає ризикувати встрягнути у війну та ризикувати безпекою жителів.

“Ця позиція залишається незмінною, тому будь-який новинний портал, який подає протилежне – подає неправду. Міністр закордонних справ Угорщини не окреслював жодного сценарію, за яким угорська армія перетнула би український кордон. На відміну від неправдивих фейкових новин, реальністю є те, що Угорщина проводить найбільшу в своїй історії гуманітарну операцію для допомоги Україні, і ми твердо стоїмо на своїй позиції, що не піддамося на жодні провокації, тому не надсилатимемо ні зброї, ні солдатів на війну” – підкреслили в установі.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*