Угорщина захистить угорців в Україні, якщо війна дійде до Закарпаття

Фото: REUTERS

Будапешт має сценарій дій на випадок, якщо повномасштабне російське вторгнення торкнуться Закарпаття. Про це в інтерв’ю виданню Hirado заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

За його словами, Угорщина, як і будь-яка інша країна, по сусідству з якою триває війна, має бути готовою захищатися. При цьому, він запевнив, що вони продовжують вести таку політику, аби ймовірність втручання у війну Угорщини була мінімальною.

“У нашій країні також були підготовлені сценарії надзвичайного стану. Виведення угорських військових з охорони кордону частково пов’язане з цим”, — сказав Сійярто.

Водночас, глава угорського МЗС наголосив, що Угорщина готова провести мирні перемовини між Україною та росією, а також продовжить приймати наших біженців.

Крім того, за словами Сійярто, керівництво Угорщини не має розбіжностей з Володимиром Зеленським. Мовляв, наші країни просто мають різні інтереси.

“Він українець, а ми представляємо інтереси Угорщини. А в чому український інтерес? Залучити до цього конфлікту якнайбільше країн, хоча б шляхом постачання зброї. З іншого боку, в наших інтересах — залишатися осторонь цього конфлікту і звести до мінімуму можливість сповзання у військову ситуацію. Немає сумніву, що угорсько-українські відносини ще до початку війни характеризувалися напруженими стосунками. Однак відколи почалася війна, ми виключили справи, що викликають напруженість”, — сказав Сійярто.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*