Угорський міністр їде в Україну: домовлятимуться про експорт зерна

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у Києві зустрінеться з міністром аграрної політики України Миколою Сольським. Про це повідомляє “Закарпаття 24”.

Головна тема перемовин — експорт українського зерна, яке виявилось заблокованим у портах через розпочаті росією бойові дії в Україні. За останніми даними, у чорноморських портах залишається понад 20 мільйонів тонн зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Україна є одним з найбільших світових виробників зернових та олійних культур, які раніше експортувалися у різні куточки світу морським шляхом. Зараз через заміновані порти це можливо зробити лише автомобільним, річковим та залізничним транспортом.

Одним з таких шляхів є Угорщина. Нещодавно угорські урядовці запропонували пропустити територією своєї країни будь-які продовольчі вантажі, що відправляються з України в різні частини світу, переважно до Північної Африки або на Близькому Сході.

Міністр закордонних справ Петер Сійярто додав, що може бути задіяно два логістичних вузла на східному кордоні країни. За його словами, зерно та іншу продукцію можна швидко перевезти залізницею через Угорщину в порти Південно-Східної Європи.

Крім того, міністр сільського господартства Іштван Надь зізнався, що в Угорщині війна відчувається не в дефіциті запасів, а в зростанні цін.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.


Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*