Ужгородець створює міні сонячні електростанції для військових та ремонтує дрони

Міні сонячні електростанції створює для військових ужгородець Євген Ульчак. Також чоловік ремонтує дрони для українських захисників. Як виникла ідея допомагати військовим та як створив власноруч першу мініелектростанцію Євген розповів Суспільному.

Євгену 28 років, він за фахом електрозварник та ІТ-спеціаліст. У нього — інвалідність III групи. Чоловік розповідає, як вирішив допомагати військовим:

“Мене нікуди не брали із за стану здоров’я. Ну і я вирішив по трошки допомагати. Окопні свічки робив, на ТрО передавав фінанси, купував консерви, їжу, усе, що потрібно. Далі вирішив своїми руками робити”.
Окопні свічки, піддупники створює ужгородець Євген Ульчак для військових

Євген має товаришів, які служать у ЗСУ.

“Був випадок, коли товаришу потрібна була розгрузка, рукавиці, піддупник, каримат. Я подзвонив другу Саші із Бучі, розповів ситуацію. Кажу: “На частину потреб я маю, зроблю сам. Рукавиці, розгрузку потрібно купувати”. Саша фінансово допоміг. На цьому моя допомога не завершилася”, — пригадує він.

В Ужгороді Євген познайомився із військовим 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Олександром. Для нього Євген відновлює дрони.

Як виникла ідея створити мініелектростанцію

Якось товариш із Бучі передав Євгену 5 тисяч гривень. Чоловік зателефонував військовому та запитав, що можна купити хлопцям на передову за ці гроші.

“Він каже, що у них проблеми із зарядкою. Я запропонував зарядки на сонячних панелях, але військовий сказав, що вони не добре заряджають. Каже, якщо можеш, або зроби сам, або краще купити нормальну станцію. Я коли зайшов в інтернет, побачив ціну, вирішив зробити самому”, — пригадує ужгородець.

Євген розповідає, що не знав як виготовляти сонячні панелі.

“Я ніколи не торкався теми сонячних панелей, зарядних станцій. Впродовж місяця я зміг це все освоїти, замовити потрібні компоненти та потрошки збирав. Було що до двох ночі крутив, паяв. На вихідних працював над цією роботою. Брав різні компоненти, штекера від старих комп’ютерів. Коробку від інкубатора переробив, зробив кришку до неї”.
Міні сонячна електростанція для військових

Так Євген створив першу міні сонячну електростанцію для захисників. Згодом вирішив робити електростанції меншими. Тепер чоловік планує зробити ще дві.

“Подивлюся якої потужності зробити. Хлопці просили, щоб ці станції тягнули старлінки. Тому буду старатися, щоб вони були нормальної потужності. Але на це потрібен час. Буде ще більше виготовлених. Я домовився із Сашою із Бучі, що він щомісяця буде надавати гроші, а я буду виготовляти. Також допомагають друзі та сусіди. Я їм кажу, чого не вистачає, і хлопці також підкидують по 500-1000 гривень”, — каже Євген.

Першу сонячну мініелектростанцію Євген відправив бійцям 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Днями чоловік відправить зарядну станцію та шість дронів Грузинському легіону, який наразі знаходиться під Бахмутом. А разом із технікою поставить у пакунки вафлі, “щоб їм солодше було”.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*