В Угорщині пояснили, чому не постачають Україні зброю: не хочуть, аби закарпатські угорці стали мішенню

Угорщина відмовилася брати участь у поставках західної зброї Україні, щоб не наражати на небезпеку російських обстрілів угорців, які проживають на Закарпатті. Про це заявив мініст закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

На його думку, саме завдяки такій позиції, угорсько-українська частина кордону є найбезпечнішим варіантом перетину і саме тому Міжнародний Червоний хрест веде свою логістику з Угорщини.

“150 тисяч угорців мешкають у західній частині України. Очевидно, що у разі постачання нами зброї ці поставки будуть ціллю росіян для обстрілів. Ми не хочемо, щоб вони стріляли по регіонах проживання угорців. Ми маємо брати до уваги безпеку Угорщини та угорців”, — пояснив Сійярто.

Глава угорського МЗС закцентував на тому, що їхня країна прийняла 630 тисяч біженців з України — дорослим пропонують робочі місця, а дітям — освіту.

«Ми не очікуємо, що хтось скаже спасибі угорцям. Але чекаємо на одну річ: не провокувати нас, не звинувачувати нас, не говорити про нас погано тільки тому, що ми прийняли одне рішення: не брати участь у доставці озброєння. Чому? Тому що ми сусідні країни. Для нас головна мета — не бути залученими до цієї війни будь-яким чином», — заявив дипломат.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*