В Угорщині запровадили надзвичайний стан: що це означає

Відсьогодні в сусідній діятиме країні надзвичайний стан. Відповідне рішення ухвалив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

За його словами, це дозволить урядовцям негайно реагувати на наслідки війни в Україні. Мовляв, у Будапешті мають залишатися осторонь цієї війни та ставити на першу сходинку фінансову безпеку угорських сімей. 

“Ця війна становить постійну загрозу для Угорщини, ставить під загрозу нашу фізичну безпеку, а також ставить під загрозу енергопостачання та фінансову безпеку економіки та сімей. Ми бачимо, що війна та санкції у Брюсселі призвели до величезних економічних потрясінь та різкого зростання цін”, — пояснив Орбан.

На думку політичного оглядача Дмитра Тужанського, такий крок угорської влади не є сенсацією. Бо в Угорщині надзвичайний стан діє з березня 2020 року — через пандемію коронавірусу. У такий спосіб один надзвийчайний стан змінює інший.

“Надзвичайний стан дає можливість уряду випускати декрети та корегувати окремі закони, підміняти собою владу в ситуації, коли ця підміна не обов’язково, бо ти вже і так є всією владою в Угорщині. Звісно, в угорського прем’єра все це опишуть критичною необхідністю бути оперативними, стрімкими в порятунку країни… Ще, звісно, надзвичайний стан дозволяє владу практично обмежити себе від надокучливих інформаційних запитів журналістів та купи іншого демократичного антуражу”, — додав Тужанський.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм-каналі.

1 коментар

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*