В уряді Угорщини заявили про “звірства”, які нібито чинять проти угорців на Закарпатті

Держсекретар з питань двосторонніх відносин МЗС Томаш Менцер висловив занепокоєння, через те що в Мукачівській громаді з деяких державних установ України зняли угорські прапори, а також був звільнений директор місцевої школи, назвавши це “антиугорськими рішеннями”.

Свою позицію урядовець висловив у дописі на Фейсбуці, втім, про що саме йдеться — не вказав.

“Закликаємо місцевих лідерів негайно припинити звірства проти угорців. Закликаємо українських лідерів без зволікань зробити все можливе, щоб зупинити антиугорські рішення та відновити попередній статус. Очікуємо, що українські лідери зроблять все можливе, щоб зберегти стабільність на Закарпатті попри війну”, — сказав Томаш Менцер.

Водночас у коментарях Менцер додав посилання на матеріал видання Index, які посилаються на на видання українських угорців Karpatalja.

Там стверджується, що у селах Форнош та Дерцен Мукачівського району дали наказ зняти угорські прапори з кількох державних установ, посилаючись на “нещодавній указ”. Крім того, у новині йдеться звільнення директора середньої школи імені Ференца Ракоці ІІ в Мукачеві, який також є головою фракції «КМКС» у Мукачівській міськраді.

“Якщо таке регулювання справді є, то воно може бути лише на місцевому рівні, тому що, наприклад, у громадських установах угорських сіл сусідньої Великолучківської ОТГ угорський прапор майорить дотепер, незважаючи на той факт, що ці населені пункти також належать до Мукачівського району. За нашою інформацією, Мукачівська районна рада не ухвалювала такого розпорядження […] Тим часом ми дізналися, що в Мукачівському районі кількох високоповажних, професійно визнаних керівників установ угорської національності, близьких до ТУКЗ-КМКС, звільнили”, — йдеться у матеріалі.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

1 коментар

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*