В Ужгороді під урбан-парк хочуть віддати усю територію парку на “Кірпічці”: громадських обговорень не було

Такий висновок можна зробити з допису на сторінці “Благодійна ініціатива Кірпічка”. Активісти та захисники території попросили максимальної уваги та залученості ужгородців.

Повідомляється, що у міській раді розглядається проект рішення про укладання Договору суперфіцію земельної ділянки на вул. Марії Заньковецької загальною площею 8,2177 га (кадастровий номер 2110100000:18:001:0235) із управлінням капітального будівництва Закарпатської ОДА.

“Тобто увесь парк, за який ми боролись хочуть віддати ОДА. Нам достеменно невідомі наміри ані міської ради, ані ОДА. Адже, жодних публічних консультацій не проводилось з цього питання і ніхто нічого не говорить. В середині листопада 2021 неофіційно було анонсовано про можливу участь міста у програмі Великого будівництва в частині облаштування урбан-парку (ряд спортивних майданчиків відкритого типу) та підбір варіантів локацій на площі до 1,5 га серед парків міста. Оскільки на Кірпічці було проведено реєстрацію прав на землю, вибір впав саме на наш парк.” – пояснюють активісти.

Відомо, що у міській раді обіцяли за участі генерального проектанта та архітектора проекту розпочати публічні обговорення. Однак активісти стверджують, що з того часу громадськість не посвячується у цю тему.

Зважаючи на це, вони просять:

1) призупинити розгляд проекту рішення та розпочати як належить публічне обговорення з громадськістю;

2) пояснити, чому проект урбан-парку претендує з 1,5 га на увесь контур парку площею 8,2177 га;

3) пояснити чому міська рада не може брати участь у реалізації програми “Великого будівництва” безпосередньо, та чому залучається управління капітального будівництва ОДА?

4) пояснити хто буде здійснювати управління парком чи урбан-парком, якщо будівництво не буде завершено та суперфіцій не буде припинено згодом? Які гарантії, що громада міста не втратить цей простір як парк та відкриту територію?

“Ужгородці вправі знати, а тим паче, після 6 років відстоювання території парку від забудовників, очікують на конструктивний діалог з боку міської та регіональної владии – підсумовують у організації.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*