В Ужгороді родина з немовлям отруїлася чадним газом: відома причина

Причиною отруєння чадним газом родини переселенців є порушення роботи витяжної вентиляції. Про це повідомили у пресслужбі «Закарпатгазу».

В Ужгороді у неділю, 20 листопада, на лінію 103 надійшло повідомлення про підозру на отруєння чадним газом. В результаті госпіталізували 4-х осіб, серед яких – двомісячну дитину. Наразі їхній стан – задовільний.

Фахівці встановили, що мешканці квартири допустили низку порушень при експлуатації газового обладнання.

Зокрема, у кухні були встановлені примусова витяжка та димохідний котел, що категорично заборонено, а також відсутня припливна вентиляція та не забезпечено технічне обслуговування газоспалювального обладнання.

«Саме встановлення примусової кухонної витяжки, наймовірніше, спричинило потрапляння продуктів згоряння із димохідного котла у приміщення кухні через створення так званої зворотної тяги, а відсутність технічного обслуговування котла не дозволила вчасно спрацювати засобам безпеки», — пояснили у «Закарпатгазі».

У такому разі слід звертатися до організацій, які мають ліцензію на проведення такого типу робіт, та усунути недоліки.

«Чадний газ не має ні запаху, ні кольору – тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі — то там може збиратись чадний газ», — пояснив начальник Ужгородського відділення «Закарпатгазу» Богдан Библик.

Більше того, потрапляючи дихальними шляхами до крові, чадний витісняє гемоглобін кисню. В результаті настає кисневе голодування тканин. Людина непритомніє. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що навіть, помітивши небезпеку, людина неспроможна врятуватись.

Нагадаємо, днями на вулиці Климпуша, в Ужгороді, двоє жінок, чоловік та двомісячна дитина отруїлися чадним газом. Усі постраждалі — жителі Запоріжжя.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

1 коментар

  1. Співчуття потерпілим. Але виникає питання на яке хотілосьби отримати відповідь від сруктур,які є відповілальними в питаннях газопостачання. За останні роки в Ужгороді масово встановлюють в квартирах багатоповерхових будинків газові котли колонки *турбо* відводячм гази сгорання не в димо-вентиляційні канали над кришами а трубами на фасад будинку нежалежно від поверху.Таким чином гази сгорання попадають мешканцям сусідних квартири із чотирьох сторін. Слід підкреслити що котли турбо не обаднана жодними димоочисними пристроями.Наскільки це безпечно ?????

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*