Віктор Орбан приїде в Україну? Думка експертів

Віктор Орбан збирається до Києва — він начебто натякає на свою підтримку Україні, якою досі навіть близько не пахло. Така зміна настрою насторожує, адже Орбана вважають старим та відданим другом путіна. Збирається вже місяць.

Адже ще у лютому 2023 року президент Володимир Зеленський запросив прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана відвідати з візитом Україну.

Телеканал «Фрідом» записав інтерв’ю з головним опозиціонером прем’єр-міністра Угорщини Ференцем Геленчером та радником Уповноваженого ВРУ з прав людини закарпатцем Роландом Цебером й дізнався про реальні внутрішні та зовнішньополітичні плани Віктора Орбана.

“Кажуть, що Орбан в молодості був членом молодіжної комуністичної організації та інформатором попереднього режиму. Достовірного підтвердження інформації причетності Орбана до комуністів, які правили в Угорщини пів століття немає, але однак такі є у путіна. Ходять чутки, що у москві є документи, які допомогають контролювати Орбана” — йдеться у коментарі Ференца Геленчера.

Такі документи вряд чи хтось побачить, але такі, як резолюцію про визнання росії терористом, які підготувала угорська партія “Моментум” побачать усі. Про неї розповів Радник Уповноваженого ВРУ з прав людини Роланд Цебер, який знаходиться в Європі з офіційним візитом.

“На фото в руках тримаю документ, який був поданий депутатами – друзями із політичної партії «Моментум» в Угорський парламент із пропозицією щодо політичної декларації про визнання росії терористичною державою. Згідно регламенту, подана пропозиція мала пройти через відповідний комітет, після чого винесена на розгляд парламентаріїв. Як ви гадаєте, яке рішення прийняв комітет, левова частка якого складається із членів правлячої партії «Фідес»? Правильно – дана пропозиція була заблокована і навіть не винесена на розгляд депутатів. Як то кажуть – висновки робіть самі” — зазначив Роланд Цебер.

У той же час – Європейський парламент, Парламентська асамблея НАТО, парламентська асамблея Ради Європи, парламенти Чехії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Нідерландів та низка інших національних парламентів та міжнародних організацій вже визнали росію терористичною державою або державою-спонсором тероризму. Сенат США звернувся до Державного секретаря з аналогічним закликом.

Цілеспрямовані напади російського керівництва на цивільне населення України, інші порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, а також руйнування житлової та цивільної інфраструктури є актами тероризму проти українського населення і підпадають під визначення воєнних злочинів, визнаних міжнародним правом.

“Україна зазнає важких втрат внаслідок атак рф, які забирають життя невинних людей, руйнують міста, весь світ відчуває економічну та гуманітарну катастрофу. Усе це очевидно для більшості світу, однак, чомусь, не сприймається можновладцями із прекрасної будівлі у мене за спиною…” — уточнив радник із прав людини.

Особлива та лояльна кремлю позиція угорського прем’єра заставляє задуматися все більше європейських політиків. А тому чим далі, тим складніше буде Орбану маневрувати, — зазначає Ференц Геленчер.

Тим не менше, угорські опоненти Орбана допускають його візит до Києва. І пояснюють причину — економіка та партнери України будуть сильніше давити на Орбана. А значить останній союзник путіна в Європі повинен буде відмовитися від його підтримки.

“Вважаю, що пан Орбан намагався перенести цю поїздку до кінця, але зараз у нього вже нема часу. Він має здійснити цей візит. Це зв’язано з тим, що ЄС призупиняє фінансування Угорщини, і Орбан хоче зробити все, щоб повернути його. Тому я впевнений, що цей візит відбудеться, можливо навіть до літа” — зазначив Геленчер.

Поки політичні настрої Орбана не змінилися, принаймні зовнішньо, внутрішні процеси вже йдуть. Тим більше, що на міжособистісному рівні відносини між країнами набагато кращі, ніж на політичному. Прості угорці допомагають українським біженцям, а головне у них є свій кривавий досвід з росією, коли москва жорстко придушила угорське повстання.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*