Водіям готують нову систему покарань. Як вона працюватиме

У Верховній Раді зареєстрований проєкт закону, який пропонує позбавляти водіїв прав без суду

У парламенті зареєстрували законопроєктщодо введення системи штрафних балів для водіїв. Якщо водій назбирає багато порушень, поліцейський без рішення суду зможе позбавити права керування.

Без прав лишатимуться водії, які протягом року наберуть:

 • 12 або більше балів;
 • вісім або більше балів, якщо мова йде про водіїв, що отримали водійське посвідчення менше року тому.

Штрафні бали пропонують нараховувати у кількості:

 • один бал – за непристебнутий ремінь безпеки, перевезення дітей без автокрісла;
 • два бали – керування несправним транспортним засобом, з закритими\брудними номерами (повторно), перевезення дітей без автокрісла (повторно), перевищення швидкості більш ніж на 20 км\год (крім зафіксованих в автоматичному режимі), проїзд на заборонний сигнал світлофора;
 • три бали – порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, керування несправним транспортним засобом який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів;
 • п’ять балів – перевищення швидкості більш ніж на 50 км\год (крім зафіксованих в автоматичному режимі), створення аварійної ситуації.

Нараховані водію штрафні бали скасовуються через один рік (365 днів) з дня їх нарахування.

Проєкт закону про бали – не єдиний документ, який пропонує посилити відповідальність водіїв на дорозі. Ще минулоро року народна депутатка Юлія Світлична зареєструвала у Верховній Раді проєкт закону, який збільшує відповідальність водіїв за порушення правил дорожнього руху. На думку Світличної, необхідність прийняття закону «зумовлена непоодинокими випадками масштабних ДТП всією країною».

Депутатка пропонує прописати у кодексі про адміністративні правопорушення можливість довічного позбавлення права керувати автомобілем «за систематичне порушення порядку користування цим правом».

У пояснювальній записці зазначається, що реалізація цього закону дозволить забезпечити дотримання вимог правил дорожнього руху та знизить смертність на дорогах України.

Власне, в уряді вже почали боротися з порушниками правил дорожнього руху своїми методами. У них почали конфісковувати автомобілі.

Нововведення стосується тих водіїв, які не сплачують штрафів за «значне» перевищення швидкості. Поки що умовною «цифрою реагування» обрано перевищення швидкості у 150 км на годину.

Виконавча служба за наявності законних підстав буде ініціювати та проводити спільно з працівниками МВС вилучення за борги автомобілів таких «швидкісних» порушників.

Причиною такої радикальної позиції Мін’юсту у справах щодо боржників стали резонансні ДТП у Харкові, де, за попередніми даними Нацполіції, швидкість автомобілів порушників перевищувала позначку у 180 км на годину.

Першим конфіскованим автомобілем став люксовий Mercedes. А незабаром черга дійшла і до не менш дорогої спортивної Audi.

У минулому році в Україні запровадили нові штрафи за порушення правил дорожнього руху.

Найлегше покарання передбачено за:

 • непристебнутий ремень безпеки;
 • відсутність шолома в мотоцикліста;
 • неосвітлений номерний знак;
 • розмову по телефону за кермом без гарнітури;
 • порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону.

Але деякі порушення передбачають набагато суворіше покарання. Найбільший штраф передбачено за керування автомобілем у нетверезому стані. За новими правилами, якщо порушника спіймали:

 • вперше – штраф 17 тис. грн та позбавлення водійського посвідчення на рік;
 • вдруге протягом року – штраф 34 тис. грн та позбавлення водійського посвідчення на три роки, також можливе вилучення автомобіля та арешт на 10 діб;
 • втретє – штраф 51 тис. грн та позбавлення водійського посвідчення на 10 років з конфіскацією автомобіля.

Також недешево обійдеться керування автомобілем особою, яка позбавлена прав:

 • вперше – 20,4 тис. грн;
 • вдруге – 40,8 тис. грн (+ позбавлення прав керування на 5-7 років).

За вживання алкоголю після ДТП або після зупинення поліцією штраф – 34 тис. грн ..

А ось 3,4 тис. грн доведеться заплатити за:

ЙЗа створення аварійної ситуації штраф – 1,45 тис. грн ..

 • керування автомобілем без прав;
 • втечу з місця аварії.
 • перевищення швидкості у населених пунктах більше ніж на 50 км/г.

1 коментар

 1. Краще б ввели систему штрафів для посадовців нацполіції, які не реагують на письмові пояснення та незгоду водіїв з постановами, безпідставно винесенини на них патрульними на місці “скоєння” правопорушень ….
  Там, де потрібно слідкувати за порядком дорожнього руху їх немає, але як виїдеш з кругового руху з відхиленням від своєї полоси через перешкоду на дорожньому полотні у виді глибокої ями, яка запросто може позбавити автомобіль колеса, то вони тут-як-тут….

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*