ВПО в Мукачеві живуть у нелюдських умовах – Омбудсман

Внутрішньо переміщені особи скаржаться на старе приміщення, холод, плісняву, порушення вимог пожежної безпеки. Про це повідомляють в Офісі Омбудсмана України.

Працівники Офісу Омбудсмана здійснили перевірку умов проживання ВПО, для яких Мукачівська міська молодіжна громадська організація «САМЕРС» облаштувала місце перебування в приміщенні, що належить «Товариству сліпих України».

Там проживають 17 людей, серед яких шестеро дітей, пенсіонери, особи з інвалідністю.

Вони поскаржилися на нелюдські умови проживання:
▪️ будівля стара і потребує капітального ремонту;
▪️ немає централізованого опалення, тільки піч-буржуйка та обігрівачі. Температура повітря в кімнатах – 15-16 градусів, а в коридорах – не більше 10-ти. Через це – висока вологість, на стінах і стелі пліснява;
▪️ кімнати в незадовільному технічному та санітарно-гігієнічному стані. Їх одночасно використовують для відпочинку, як кухню, для прання та зберігання дров. Тут же встановлено піч-буржуйку, що порушує правила пожежної безпеки;
▪️ в одній з кімнат мешкають люди різної статі та віку;
▪️ на всіх – один старий санвузол і душова, які до того ж в одному приміщенні, розділеному перегородкою;
▪️ недотримано і вимоги інклюзивності приміщень для осіб з інвалідністю: немає пандусів, спеціально обладнаної душової кімнати.

“Враховуючи зазначене, наголошую: такі умови проживання внутрішньо переміщених унеможливлюють реалізацію їхнього права на гідний рівень життя, створюють загрозу для їхнього здоров’я. Звертаюсь до Закарпатської обласної військової адміністрації та Мукачівської міської ради невідкладно вирішити питання з переселенням ВПО в інше місце з гідними умовами для проживання.” — йдеться у повідомленні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*