Ввести надзвичайний стан по всій Україні, окрім двох областей – рішення РНБО

Рада національної безпеки та оборони вирішила запровадити надзвичайний стан на всій території України крім Донецької та Луганської областей, де вже діє надзвичайний правовий режим.

Про це сказав секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу 23 лютого, – інформує “УП”.

Надзвичайний вводиться окремим указом президента, після — його має затвердити Верховна рада. У разі необхідності надзвичайний стан може бути продовжений президентом, але не більше ніж на 30 діб.

Данілов пояснив, що обмеження, пов’язані з надзвичайним станом будуть варіюватися, залежно від регіону. Стосовно Донецької та Луганської областей секретар РНБО пояснив, що там вводити НС неможливо, але там і так діє окремий правовий режим, оскільки йдуть бойові дії.

Відповідаючи на запитання журналістів, Данілов уточнив, що надзвичайний стан запроваджується на 30 днів.

Що передбачає надзвичайний стан

За словами Данілова, на житті більшості громадян, це ніяк не відобразиться.

“Це буде посилення охорони громадського порядку та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства, це може бути обмеження руху транспорту, додатковий огляд транспорту, перевірка документів у фізичних осіб. Ці питання є превентивними, щоб в країні зберігався спокій, працювала економіка, для запобігання дестабілізації…”.

Обмеження біля кордонів

Державна прикордонна служба повідомила про додаткові режимні обмеження у районах, які межують з РФ, Білоруссю, тимчасово окупованою територією України та прилягають до морського узбережжя.

Відтепер заборонено перебувати у прикордонні у нічний час, вихід будь-яких суден з пунктів базування, рух транспорту, окрім військового та агротехніки, польовими та лісовими дорогами, що ведуть до державного кордону.

Заборона стосується також перебування іноземців у прикордонній смузі, використання радіостанцій, польоти легкомоторних та безпілотних летальних апаратів, відео чи фото прикордонників й об’єктів у прикордонні, та пересування по берегу чи льоду прикордонних водойм.

1 Trackback / Pingback

  1. Віктор Микита про комендантську годину та обмеження під час НС на Закарпатті - Закарпаття 24 - новини Закарпаття: політика, економіка, кримін

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*