Як “Закарпатський легіон” полоненого захоплював: історія командира із 128-ї бригади

Командир відділення Роман служить у 128-й окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді вже п’ять років. Сам військовий родом із Вінниці. За його словами, саме рідні мотивують його перемагати ворога.

Боєць розповів, що за роки війни їхній підрозділ отримав безцінний бойовий досвід, мовляв, тут сильні та загартовані штурмовики, на кожного з яких можна покластися. Роман зізнався, що найважчим і найнебезпечнішим днем від початку війни для нього вивився день проведення операції із взяття “язика”, тобто полоненого росіянина. У такий спосіб наші бійці змогли отримали чимало корисної інформації про ворога.

“Кілька днів за допомогою дронів вивчали бойові точки росіян, що засіли в посадці, детально розподіляли ролі наших бійців — хто з якого боку заходить, який сектор вогню веде, як діє у випадку непередбачуваних ситуацій, маршрут відходу і т.д. Я був із кулеметом на прикритті: вибрав позицію за 800 метрів від ворога, з якої добре проглядалася посадка, і вів вогонь перед заходом нашої групи, під час узяття “язика” й при відході.

Моя головна задача — частково відволікти ворожий вогонь на себе, щоб хлопці успішно взяли полоненого й встигли відійти. Але як тільки я відкрив вогонь і засвітив себе, мене почали накривати з двох кулеметів. Вогонь був дуже щільний і прицільний, кулі свистіли за 10-20 см над головою, в якийсь момент я навіть подумав, що залишуся там назавжди. Але не припиняв вогонь, бо розумів, що хлопців необхідно прикрити, від цього залежить успіх операції. Щоб змінити позицію, я перевернувся на спину й побачив прямо над собою ворожий дрон. Росіяни добре бачили мене, тому вели такий прицільний вогонь. Як тільки я почав розвертати кулемет вгору, дрон на великій швидкості відлетів геть.

Мені вдалося відповзти трохи назад і змінити позицію – я сховався за деревом, звідки продовжував накривати ворога. Паралельно в посадці зав’язався ближній бій із використанням автоматів і гранат. Через якийсь час наша група відійшла, взявши “язика”, — розповів Роман.

Полонений виявився дуже наляканим, виконував усі команди та розповів “дуже багато цікавого”. Також його було поранено. Натомість для наших військових операція пройшла без жертв та поранених.

Стежте за новинами Закарпаття та України у нашому Телеграм каналі.

Будьте першим, хто прокоментує цю новину!

Залишити коментар

Вашу електронну пошту не буде опубліковано.


*